Wyniki ankiety

Wyniki ankiety bibliotecznej przeprowadzonej wśród uczniów

Ankietę przeprowadzono wśród uczniów klas I, II i III. W ankiecie wzięło udział 125 osób, z czego 19 zadeklarowało, że bardzo lubi czytać, 67- lubi czytać, 8 czyta tylko lektury, a 31 nie lubi czytać.

Ulubionymi książkami wśród uczniów są romanse (68 osób), następnie kryminały (37 osób), książki fantastyczne i bestsellery (35 osób), dalej horrory (31 osób), książki sensacyjne (19 osób), popularno-naukowe (12 osób), obyczajowe (11 osób), historyczne (10 osób), nawet poezja i literatura faktu (6 osób).

Ulubionymi autorami książek czytanych przez młodzież są: Nicholas Sparks, Stieg Larson, Harlan Coben, Phyllis Christine Cast, Federico Moccia, Andrzej Sapkowski, Barbara Rosiek.

Uczniowie zaproponowali całą listę książek, z której część udało się nabyć do biblioteki.